MATERIAŁY DACHOWE

Blachodachówka

Blachodachówka to materiał pokryciowy, który jest niedrogi, lekki oraz gładki. Dzięki temu może spoczywać na lżejszych więźbach, a deszcz i śnieg szybko się z niego zsuwają. Blachę można ciąć, co pozwala na przystosowanie blachodachówek do pokrywania skomplikowanych dachów. Dodatkowo można umieścić pod nią warstwę specjalnej folii, dzięki której zwiększy się izolacja oraz akustyka dachu.

Dachówki Ceramiczne

Dachówki ceramiczne uznawane są za materiały pokryciowe najbardziej odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Ponadto cechuje je wysoka izolacja termiczna oraz akustyczna. Doskonale nadają się do akcesoriów dachowych, zaś montaż na klamrach umożliwia łatwą wymianę uszkodzonych – co jednak zdarza się rzadko, ponieważ każda dachówka ceramiczna cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia.

Dachówki Betonowe

Dachówki betonowe wykonane są z materiałów cechujących się wysoką wytrzymałością, dlatego uchodzą na najtrwalsze materiały pokryciowe. Dotyczy to zarówno uszkodzeń fizycznych, jak i odporności na warunki atmosferyczne. Dachówki betonowe to dachówki zakładkowe. Dzięki bocznym zamkom jest możliwe ich wygodne układanie i rozsuwanie.

Gonty

Gonty bitumiczne są lekkim i trwałym materiałem pokryciowym. Jest on bardzo „plastyczny” – pozwala na położenie na nierównościach, przerwach itp. Mogą występować w wersjach jednobarwnych lub kolorowych, a nawet imitujących inne rodzaje pokryć. Doskonale nadają się nie tylko na nowe dachy, ale również jako pokrycia do remontu istniejących.

Blachy trapezowe

Blachy trapezowe to solidne materiały trwałe – cechuje je wysoka wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Są przy tym niezwykle lekkie oraz łatwe w montażu. Zaleca się je przy pokrywaniu większych połaci dachu o równej powierzchni. W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości blachy trapezowe z ocynkowanej stali.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami