Dachy Tynki Kompleksowo!!

 

Wyłazy dachowe GVT

Wyłazy GVT zostały zaprojektowane dla potrzeb dekarzy oraz kominiarzy. Wykonane są z czarnego poliuretanu nie zawierającego polichlorku winylu. Kołnierz uszczelniający jest zintegrowany z wyłazem, zapewniając szczelne wbudowanie w powierzchnię dachu. Wyłazy GVT są przeznaczone do pomieszczeń nieużytkowych. Otwierają się na prawą lub lewą stronę.

     
 

Wyłazy dachowe VELTA

Wyłazy VELTA zostały zaprojektowane dla potrzeb dekarzy oraz kominiarzy. Wykonany jest z czarnego poliuretanu nie zawierającego polichlorku winylu. Kołnierz uszczelniający jest zintegrowany z wyłazem, zapewniając szczelne wbudowanie w powierzchnię dachu. Wyłazy VELTA są przeznaczony do pomieszczeń nieużytkowych. Wyposażone są w szybę hartowaną o grubości 4mm. Otwierają się do góry.

Okna do poddaszy VELUX zapewniają tyle rozwiązań ile jest spadzistych dachów. Obrotowe okna do poddaszy typu (GZL, GZL B, GGL, INTEGRA"!) pasują do niemalże wszystkich typów dachów spadzistych, podczas gdy okna obrotowo-uchylne (GHL i GPL) przeznaczone są do dachów o nieco większym stopniu nachylenia. Okno GGU wykonane jest z laminowanego drewna pokrytego cienką warstwą białego poliuretanu.Aktualnie w ofercie VELUX posiada okna w trzech systemach otwierania.
Górny system otwierania jest rekomendowany przez firmę VELUX jako zapewniający optymalne doświetlenie oraz kontakt ze światem zewnętrznym (GZL, GGL, GGU).
Dolny system otwierania został wprowadzony z myślą budynkach, których warunki techniczne zmuszają do zainstalowania okna znacznie wyżej. Zastosowanie go w takiej sytuacji zapewnia większy komfort użytkowania (GZL 1054 B).

Najbardziej wymagającym użytkownikom firma VELUX proponuje okna wyposażone w podwójny system otwierania, można je otwierać obrotowo od góry oraz uchylnie od dołu (GHL, GPL, GPU).

Nawet, gdy okna GGL, GHL, GPL, GGU pozostają zamknięte zastosowana w nich klapa wentylacyjna, zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do środka pomieszczenia. Tak, więc światło i świeże powietrze tworzą miłą atmosferę na każdym poddaszu.

Okna VELUX dostępne są w wielu rozmiarach, z różnymi pakietami szybowymi oraz z różnym wykończeniem powierzchni.

 

Okna do poddaszy GZL - linia standard 

Okna do poddaszy z osią obrotu w środku. Okna GZL wyposażone są w uchwyt otwierający w górnej części skrzydła, dzięki czemu można ustawiać pod oknem meble bez obawy o ich uszkodzenie w trakcie otwierania. To rozwiązanie umożliwia pełniejsze wykorzystanie przestrzeni pod oknem. Okna GZL wyposażone są w podwójny pakiet szybowy zapewniający lepszą izolację cieplną. Elementy drewniane okien wykończone są obróbką BASEfinish.

     
     
 

Okna do poddaszy GGL - linia komfort V21

Okna obrotowe wyposażone w klapę wentylacyjną, połączoną z uchwytem otwierającym w górnej części skrzydła. Otwarcie klapy wentylacyjnej umożliwia dopływ powietrza, gdy okno jest zamknięte. Wbudowany filtr powietrza zapobiega przedostawaniu się do wnętrza kurzu i owadów. W ciągu 1 godziny, przez szczelinę wentylacyjną, może dostać się do pomieszczenia około 30m3 powietrza w zależności od szerokości okna. Po zainstalowaniu okna nie wymagają lakierowania.

     
     
 

Okna uchylno-obrotowe wyposażone w klapę wentylacyjną - linia komfort V21

Okna GPL o podwójnej możliwości otwierania pasują do dachów o małym kącie nachylenia. Okna GPL posiadają wszelkie zalety okna GGL, a dzięki klamce w dolnej części skrzydła mogą być uniesione do kąta 45°, zapewniając większą przestrzeń oraz niczym nie ograniczony widok. Ten typ okien może służyć jako wyjście ewakuacyjne. Okno GPL moze byc zablokowane w pozycji do mycia, a rozszczelnienie okna możemy powiększyć dzięki klamce zamontowanej w dole skrzydła.  Po zamontowaniu okna nie wymagają malowania.

     
     
 

Okna obrotowe wyposażone w klapę wentylacyjną - linia komfort V21

Okna GGU wykonane są z drewna, pokrytego warstwą białego poliuretanu. Zostały zaprojektowane specjalnie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, np. łazienek czy kuchni. Dzięki poliuretanowej powłoce okna można łatwo czyścić, co sprawia, że świetnie nadają się rownież do pokoi dziecinnych. Okna wyposażone są w szybę energooszczedną, a elementy drewniane okna wykończone są obróbką EVERfinish. Raz zamontowane okna nie wymagają żadnej konserwacji.

Oferujemy Państwu produkty najwyższej jakości z bardzo długim okresem gwarancji, wynoszącym aż 10 lat. Oferta skandynawskiego producenta poparta wieloletnim doświadczeniem przygotowana specjalnie dla naszej firmy.

Niezawodne okna, których izolacja termiczna i wodoszczelność podlega rygorystycznym testom według najnowszych norm europejskich.

Okna leżą bliżej powierzchni dachu, co poprawia nie tylko izolacyjność cieplną, ale również estetykę. Wysoka jakość za bardzo rozsądną cenę.

Okna połaciowe posiadają hartowaną szybę zewnętrzną oraz nawiewnik wentylacyjny o doskonałych parametrach przewietrzania (22-35 m3/h przy ciśnieniu 10 Pa).

 

 

okna dachowe drewniane - ODS 700

Standard Drewniane okna dachowe ODS o środkowej osi obrotu, wyposażone w elegancką klamkę, które można instalować w dachu o kącie nachylenia 15-90 stopni. Wyposażone są w moduł nawiewnika, który zapewnia optymalną pasywną wentylację, bez konieczności otwierania okna. Okna połaciowe posiadają hartowaną szybę zewnętrzną oraz nawiewnik wentylacyjny o doskonałych parametrach przewietrzania (22-35 m3/h przy ciśnieniu 10 Pa).

     
   

okna dachowe drewniane - ODK 800 Komfort

Drewniane okna dachowe ODK 800 GP o środkowej osi obrotu są dodatkowo lakierowane oraz posiadają laminowaną, hartowaną szybę zewnętrzną i dodatkową uszczelkę ślizgową. Mogą być montowane w dachach o kącie nachylenia 15-90 stopni. Okno jest wyposażone w nawiewnik wentylacyjny o doskonałych parametrach przewietrzania (20-35m2/h przy ciśnieniu 10 Pa), który zapewnia optymalną pasywną wentylację bez konieczności otwierania okna oraz klamkę z dwiema pozycjami blokowania.

Okno posiada tzw. bezpieczną szybę, która w razie stłuczenia chroni przed okaleczeniami.

     
   

okno dachowe PCV - OPS 700

Okna dachowe OPS z centralną osią obrotu, wyposażone są w elegancką klamkę, umożliwiającą pasywną wentylację w dwóch różnych pozycjach blokowania. Można je instalować w dachu o kącie nachylenia 15-90 stopni. Profile PCV wzmocnione aluminium zapewniają trwałość i wodoodporność okien, bez konieczności konserwacji. Profile PCV są zaizolowane w celu zapobiegania kondensacji oraz zapewnienia wysokich parametrów termicznych okna.

     
   

wyłaz dachowy WDS

Okna wyłazowe WDS (świetliki) przeznaczone są do instalacji w nieogrzewanych i niezamieszkanych poddaszach dla zapewnienia wentylacji i doświetlenia. W mieszkalnych pomieszczeniach poddasza należy już stosować okna dachowe. W celu zwiększenia izolacyjności okna wyłazowe produkowane są z pakietem szybowym jednokomorowym 14 mm. Okna wyłazowe posiadają zintegrowane kołnierze uszczelniające, dlatego nie ma potrzeby osobno kupować akcesorii do ich zamontowania. Kołnierze idealnie pasują do dachówek ceramicznych jak i do pokryć płaskich. Po usunięciu lub odcięciu niepotrzebnej uszczelki piankowej, okna wyłazowe doskonale nadają się do instalacji także i w dachach o pokryciu płaskim. Całą konstrukcję można bardzo łatwo przymocować i zamontować w dachu. Do każdego okna wyłazowego dołączona jest instrukcja montażu, która bez tekstu, po kolei ilustruje kroki przebiegu instalacji.

     
   

kołnierze do okien - pokrycia profilowane KFS

Kołnierz do pokryć profilowanych zapewnia niezawodną wodoszczelność montażu we wszystkich pokryciach dachowych o wysokości profilu od 16 do 90 mm. Okna dachowe można montować na dachach krytych wszelkimi rodzajami dachówek betonowyvh i ceramicznych oraz blachodachówek i blach trapezowych. Aluminiowy fartuch zapewnia ścisłe przyleganie do różnych typów profilowanych pokryć dachowych, a klin gąbkowy odporny na warunki atmosferyczne, gwarantuje wodoszczelność połączeń bocznych w wypadku opadów deszczu lub śniegu

     
   

kołnierze do okien - pokrycia płaskie KPS

Nadaje się do płaskich pokryć dachowych o grubości 0-16 mm (2x8 mm). Ściśle przylegająca dolna część oraz segmentowane boczne części kołnierza umożliwiają montaż w dachach krytych wszelkiego rodzaju płaskimi pokryciami dachowymi.

     
 

kołnierze do okien - kombi KFK

Kołnierze te stosowane są do montażu zestawów okien zespolonych i obejmują najpopularniejsze rozmiary: 78x118 i 78x140. Za pomocą kołnierzy kombi okna można łączyć ze sobą, począwszy od dwóch okien obok siebie do dowolnej liczby okien w jednym rzędzie (na szerokość) lub w jednej kolumnie (na wysokość).

(Uwaga: nie da się zainstalować dwóch okien jedno nad drugim, lub rozmieścić je w taki sposób, aby liczba okien w poszczególnych rzędach nie była równa...)

Z myślą o komforcie naszych klientów wprowadziliśmy na rynek produkty instalacyjne, które gwarantują szczelną instalację okien do poddaszy i ich właściwą termoizolację.Dzięki nim mogą być Państwo spokojni o prawidłowość montażu swoich okien.Produkty instalacyjne VELUX zmniejszają także ryzyko powstawania uszkodzeń powodowanych przez wilgoć.

Warto też wspomnieć o tym, że dzięki nim montaż okien będzie trwał znacznie krócej. Produkty instalacyjne można stosować do okien:GGL, GZL, GGU, GHL, GPL, GPU, GTL.

 

 

Zestaw instalacyjny BDX

  • Poprawia parametry termoizolacyjne okna

  • Chroni połączenie okna z dachem przed wodą deszczową

  • Znajduje zastosowanie we wszystkich konstrukcjach dachowych

     
   

Wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX

  • Zapewnia szczelne połączenie okna z izolacją przeciwwilgociową (papa lub folia dachowa)

  • Pozwala na umieszczenie dodatkowej warstwy izolacyjnej pomiędzy łatami

  • Znajduje zastosowanie we wszystkich konstrukcjach dachowych

     
   

Wokółokienna paraizolacja BBX

  • Umożliwia szczelne połączenie okna z istniejącą izolacją przeciwwilgociową (paroizolacyjną) pomieszczenia

  • Znajduje zastosowanie we wszystkich konstrukcjach dachowych

     

VELUX - okna dachowe

Jeżeli potrzebujesz dobrego oświetlenia i świeżego powietrza na swoim poddaszu Velux spełni twoje oczekiwania. Okna Velux mogą być stosowane w dachach o różnych kątach nachylenia połaci dachowej i dowolnych pokryciach dachowyc.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Przechowywanie plików cookies można wyłączyć w opcjach przeglądarki.

  Potwierdz akceptację plików cookies na tej stronie.
EU Cookie Directive Module Information